خود فجر شهید سپاسی تیم فولاد یزد لیگ دسته اول

خود: فجر شهید سپاسی تیم فولاد یزد لیگ دسته اول هفته سی و سوم ورزشگاه شهید دستغیب شیراز

گت بلاگز اخبار فرهنگی و هنری نابودی سریال‌سازی را جدی بگیرید

محمدحسین لطیفی با بیان اینکه مدیران تلویزیون با هم مسابقه دارند، گفت: مسؤولان، قیمت‌ها را در عرصه بازیگری نجومی و غیرمعقول کردند بنابراین زمانی که قیمت‌ها در تل

نابودی سریال‌سازی را جدی بگیرید

نابودی سریال سازی را جدی بگیرید

عبارات مهم : ایران

محمدحسین لطیفی با بیان اینکه مدیران تلویزیون با هم مسابقه دارند، گفت: مسؤولان، قیمت ها را در عرصه بازیگری نجومی و غیرمعقول کردند بنابراین زمانی که قیمت ها در تلویزیون اوج رفت، سینما هم زیاد کردن قیمت پیدا کرد و حتی سینما بر سر همین ماجرا زمین خورد.

این کارگردان سینما و تلویزیون که سریال «سر دلبران» را در دست ساخت دارد، در گفت وگو با ایسنا با اشاره به کیفیت آثار نمایشی در تلویزیون و عوامل تاثیرگذار بر آن، بیان کرد: من با صداقت می گویم که قبل از سریال «سر دلبران» در دو یا سه کار اخیر خود بسیار اذیت شدم به علت اینکه ۲۰ یا ۲۵ سال گذشت تا مسؤولان در جلسات صداوسیما به این نتیجه برسند که در سریال الف خاص بالای دو یا سه دقیقه و نیم در روز فیلم گرفتن با کیفیت نخواهد شد؛ بنابراین در کار الف و ب بالای چهار دقیقه و نیم نباید فیلم گرفت. ولی به علت مشکلاتی که از وقت احمدی نژاد به وجود آمد و هنوز تبعات خود را دارد، این نتیجه گیری را فراموش کردند.

او ادامه داد: البته مسئله دولت و صداوسیما، مسئله من نیست. مساله من، مردم هستند که می گویند چه اتفاقی افتاد که دیگر مثل قبل سریال نساختی؟ اینجاست که دل من خون است چون می گوییم بودجه نداریم.

لطیفی با اشاره به بودجه تلویزیون جهت ساخت سریال گفت: در حال حاضر تلویزیون بودجه ای را معین کرده که بتواند سریال بیشتری بسازد و ما می دانیم که کیفیت و کمیت با هم رابطه مستقیم دارند. ما سر سریالی یک بار ۹ دقیقه در روز فیلم گرفتیم، ولی من آن وقت ۴۰ سال سن داشتم و همچنین فیلمنامه حدود دو سال و نیم قبل از شروع کار آماده بود. ولی قرار نیست که این اتفاق را به همه پروژه ها تعمیم دهیم.

کارگردان سریال «دودکش» افزود: ما فیلم سینمایی «روز سوم» را در دو ماه و نیم بدون فیلمنامه، فیلمبرداری کردیم و بعضی این کار را مثال می زنند و می گویند بعد امکان دارد با این شرایط فیلم ساخته شود ولی خود من هم دیگر نمی توانم این کار را انجام دهم.

او راجع به استاندارد تصویربرداری یک مجموعه تلویزیونی اظهار کرد: استاندارد می گوید که شما اگر ۱۰۰۰ دقیقه کار می خواهی، ۲۰۰ روز حداقل وقت می برد تا تصویربرداری سریال تمام شود.

کارگردان سریال «صاحبدلان» با بیان اینکه مسؤولان دستمزد بازیگران را نجومی کرده اند، اضافه کرد: من به آقای ضرغامی با تاخیر این توصیه را یادآور شدم که چهار یا پنج شبکه سریال می سازند و مدیران تلویزیون با هم به گونه ای که انگار دشمن هستند، مسابقه می کنند. عده ای از آن ها می گویند اگر جهت مثال یک بازیگر قدیمی محبوب جهت بازی در یک پروژه انقدر پول می گیرد، ما زیاد پول می دهیم تا بیاید در پروژه ای که می گوییم، بازی کند. بنابراین مسؤولان قیمت ها را در بازیگری نجومی و غیرمعقول کردند. زمانی که قیمت ها در تلویزیون اوج رفت، سینما هم زیاد کردن قیمت پیدا کرد و حتی بر سر همین ماجرا سینما زمین خورد.

او با اشاره به پرسشها سریال سازی ادامه داد: در گذشته نصف بودجه سریال جهت بازیگران و نصف دیگر جهت عوامل پشت صحنه و پرسشها دیگر هزینه می شد ولی در حال حاضر ۶۵ تا ۷۰ درصد بودجه جهت بازیگر است ولی عوامل پشت صحنه و کیفیت سریال چه می شود؟ مسؤولان صداوسیما هم می گویند ما چهار ماه زیاد نمی توانیم حقوق بدهیم بنابراین تولید سریال در چهار ماه باید تمام شود و ۱۰ دقیقه در روز باید فیلم بگیرید این به معنی نابودی سریال سازی در کشور عزیزمان ایران هست. هر فردی این مسیر را می رود من از قبل می گویم که ممکن است یک یا دو سال دوام بیاوری ولی بعد از این مدت مردم تلویزیون را کامل خاموش خواهند کرد.

کارگردان مجموعه نمایش خانگی «قلب یخی» با اشاره به ایفای نقش خود در سریال «سر دلبران» و نمایش خانگی«پیکسل» بیان کرد: من در مجموعه نمایش خانگی «پیکسل» به خاطر حامد عنقا آمدم و یکی از نقش های مهم را بازی کردم. ولی در سریال «سر دلبران» قصد بازیگری نداشتم و ابتدا قرار بود نقشی را بازی کنم که بازی نکردم. در حال حاضر فقط صدای من در سریال پخش خواهد شد و به جای شخصیتی که صدای او پخش می شود وقت بسیار کمی به عنوان بازیگر در سریال حضور دارم تا جهت بیننده منطقی شود که اگر صدای لطیفی را می شنود صورت او را هم ببیند.

کارگردان سریال «پادری» با بیان اینکه محتوای سریال «صاحبدلان» و «سر دلبران» با هم تفاوت دارند، اظهار کرد: این دو سریال با هم بسیار تفاوت دارند ولی گذر در دل پرسشها مذهبی در خانواده های متفاوت در این دو سریال یکسان هست. «صاحبدلان» بر اساس قصه های قرآن جلو می رفت که آن را به روز کرده بودیم ولی در «سر دلبران» یکسری اخلاقیات وجود دارد که برگرفته از نهج البلاغه است.

او راجع به لوکیشن سریال «سر دلبران» و مشکل کار در شهرستان، اظهار کرد: شهر یزد را به علت رنگ تفت دیده اش گزینش کردم. به نظرم پایتخت کشور عزیزمان ایران مرده و بی هویت شده است هست؛ بنابراین نمی توانیم این نوع قصه ها را در پایتخت کشور عزیزمان ایران فیلمبرداری کنیم البته من تلاش کردم که لوکیشن ما در پایتخت کشور عزیزمان ایران و اطراف پایتخت کشور عزیزمان ایران باشد، ولی نشد. بنابراین به شهر یزد آمدیم و بسیار اذیت شدیم ولی از تک تک عوامل سریال تقدیر می کنم چون شش ماه است که در این شهر هستیم و تنها ۱۵ روز تعطیل بوده ایم.

محمد حسین لطیفی در آخر گفت: زمانی که ۲۰ یا ۲۵ روز از شروع فیلمبرداری ما گذشته بود، فردی گفته بود که عوامل سریال «سر دلبران» در شرایط مفرحی کار می کنند ولی چه شرایط مفرحی؟!

سریال «سر دلبران» به کارگردانی محمد حسین لطیفی و تهیه کنندگی محمدرضا شفیعی در شهر یزد در حال تولید هست. این سریال که محصول شرکت فرهنگی و هنری اوج هست، قرار است ماه رمضان سال ۹۷ به روی آنتن تلویزیون برود.

نابودی سریال‌سازی را جدی بگیرید

محمدحسین لطیفی با بیان اینکه مدیران تلویزیون با هم مسابقه دارند، گفت: مسؤولان، قیمت‌ها را در عرصه بازیگری نجومی و غیرمعقول کردند بنابراین زمانی که قیمت‌ها در تل

واژه های کلیدی: ایران | سریال | سینما | سریالی | سینمایی | تلویزیون | کارگردان | تلویزیون | کارگردانی

نابودی سریال‌سازی را جدی بگیرید

نابودی سریال‌سازی را جدی بگیرید

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog