خود فجر شهید سپاسی تیم فولاد یزد لیگ دسته اول

خود: فجر شهید سپاسی تیم فولاد یزد لیگ دسته اول هفته سی و سوم ورزشگاه شهید دستغیب شیراز

گت بلاگز خراسان رضوی علت فوت پلنگ منطقه حفاظت شده است درونه کهولت سن بوده است

حسب اعلام نظر قطعی دامپزشکی، علت فوت پلنگ تلف شده است در منطقه حفاظت شده است درونه بردسکن، کهولت سن بوده هست.

علت فوت پلنگ منطقه حفاظت شده است درونه کهولت سن بوده است

به گزارش گروه استان هایباشگاه خبرنگاران جواناز مشهد، حمید صالحی مدیر کل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی گفت:: چندی پیش حسب پیگیری یک گزارش مردمی، محیط بانان منطقه حفاظت شده است درونه درشهرستان بردسکن با لاشه تلف شده است یک قلاده پلنگ درمحل چشمه انجیری این منطقه مواجه شدند که به علت فساد لاشه توانایی تشخیص علت فوت در برخورد اول کار دشواری بود و بعد از آن تلاش جهت ردیابی عنوان و بررسی علت اتلاف دردستور کار قرارگرفت.
وی با اشاره به اینکه لاشه پلنگ بر اثر گرمی هوا و گذشت وقت دچار فساد شده است بود افزود: مأموران یگان حفاظت محیط زیست منطقه درمعیت کارشناسان دامپزشکی به محل عزیمت کرده و بدلیل عدم مشاهده آثار خونریزی و زخم جدی، هرگونه نظریه برخورد گلوله و یا ضرب و شتم حیوان دروهله اول مردود شد.

عبارات مهم : دامپزشکی

مدیر کل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی گفت: جنسیت این پلنگ بالغ، نر بوده و لاشه علی رغم فساد زیاد، تاحد ممکن بیومتری و مشخصات لاشه این گربه سان به ثبت رسید.

صالحی افزود:حسب برسی های کارشناسی، با توجه به اوضاع دندان ها و سائیدگی های آن، پلنگ تلف شده است مسن تشخیص داده شد و فوت دراثر کهولت سن پررنگ تر شد.

مدیر کل حفاظت محیط زیست استان درپاسخ به بعضی رسانه ها درارتباط با عدم اطلاع رسانی این اتلاف گفت: فوت دراثر کهولت سن درمورد هر گونه زنده امکان پذیر است و این عنوان چندان عجیب و دور از باور نیست و عنوان به محض دریافت نظرات مکتوب کارشناسان دامپزشکی اطلاع رسانی شد.

انتهای پیام//ف. ج

واژه های کلیدی: دامپزشکی | مرگ پلنگ | منطقه حفاظت شده | کهولت سن | مشهدمقدس | خراسان رضوی |

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog