خود فجر شهید سپاسی تیم فولاد یزد لیگ دسته اول

خود: فجر شهید سپاسی تیم فولاد یزد لیگ دسته اول هفته سی و سوم ورزشگاه شهید دستغیب شیراز

گت بلاگز سیاسی شمخانی مسکو را به مقصد پایتخت کشور عزیزمان ایران ترک کرد

نماینده مقام معظم رهبری و دبیرشورای عالی امنیت ملی در آخر سفر دو روزه به روسیه، صبحگاه امروز مسکو را به مقصد پایتخت کشور عزیزمان ایران ترک کرد.

شمخانی مسکو را به مقصد پایتخت کشور عزیزمان ایران ترک کرد

به گزارش حوزه سیاست خارجی گروه سیاسی گروه تحریریه سایت جوان، به نقل از دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی، امیردریابان علی شمخانی که به دعوت رسمی نیکلای پاتروشف دبیر شورای امنیت ملی فدراسیون روسیه و جهت شرکت و صحبت در هشتمین اجلاس مقامات عالی امنیتی پنج قاره دنیا به روسیه سفر کرده بود بعد از صحبت در این اجلاس که با حضور 95 کشور برگزار شد و شرکت در نخستین نشست مشاوران امنیت ملی ائتلاف ضد تروریسم هم پیمان سوریه به پایتخت کشور عزیزمان ایران بازگشت.
دبیرشورای عالی امنیت ملی در سخنان خود با بیان اینکه شکل، ماهیت و جغرافیای تروریسم دچار عوض کردن و تحول خواهد شد به بهره گیری شبکه تروریسم از زیرساخت های ارتباطات جهانی جهت جذب،سازماندهی،آموزش و هدایت عنصرهای تروریست در کشورهای متفاوت اشاره کرد و افزود: توسعه ظرفیت های سایبری و استفاده از آن جهت زیاد کردن پراکنش و اثرگذاری فعالیت های تروریستی، تهدیدی بسیار خطرناک و نیازمند عزم جهانی جهت محدود سازی و مقابله موثر با ابعاد و شیوه های نوین آن هست.

عبارات مهم : اجلاس
یکی از مهمترین برنامه های این سفر برگزاری نخستین اجلاس چهارجانبه کشورهای عضو ائتلاف ضد تروریسم بود که با حضور دبیران شورای امنیت ملی روسیه، ایران،عراق و سوریه برگزار شد.

کشورهای شرکت کننده در این نشست بیانات تنش زا و غیرسازنده مطرح شده است در اجلاس ریاض را زمینه ساز زیاد کردن بی ثباتی و تشنج در منطقه ارزیابی کردند و بر تصنعی و تبلیغاتی بودن ائتلاف های غیر موثر ضد تروریسم از سوی کشورهای غربی و حکومتهای بدسابقه حامی تروریسم تاکید کردند.
دبیر شورای عالی امنیت ملی کشورمان درجریان این سفر با دبیران شورای امنیت ملی کشورهای روسیه، چین، ترکیه، پاکستان، آفریقای جنوبی وافغانستان نیز به صورت جداگانه دیدار و گفتگو کرد.
در دیدارهای دوجانبه انجام شده است میان دبیر شورای عالی امنیت ملی کشورمان با مقامات امنیتی 6 کشور ذکر شده، طرفین ضمن بررسی وارزیابی روند همکاری های یکسان میان نهادهای امنیت ملی بر برطرف موانع و تسریع در اجرایی سازی توافقات فی مابین و همچنین ارتقاء مشورت های تخصصی و تبادل اطلاعات در حوزه مبارزه با ترساندن جهانی تروریسم تاکید کردند.
ملاقات دبیر شورای عالی امنیت ملی کشور عزیزمان ایران ومشاور امنیت ملی نخست وزیر ترکیه جهت نخستین بار در جریان همکاری های یکسان سیاسی و امنیتی دو کشور انجام شد.
انتهای خبر/

واژه های کلیدی: اجلاس | امنیت | ایران | روسیه | تروریسم | اخبار سیاسی | شمخانی | سقفر شمخانی به مسکو

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog