خود فجر شهید سپاسی تیم فولاد یزد لیگ دسته اول

خود: فجر شهید سپاسی تیم فولاد یزد لیگ دسته اول هفته سی و سوم ورزشگاه شهید دستغیب شیراز

گت بلاگز وب‌گردی هک شبکه‌های اجتماعی با غفلت صاحبان سیمکارت

هک بازدیدکنندگان در شبکه‌های اجتماعی پیام‌رسان گوشی این روزها بخشی از پرونده‌های پلیس فتا را تشکیل می‌دهد. بازدیدکنندگان ادعا دارند فردی به شبکه اجتماعی آنه

هک شبکه‌های اجتماعی با غفلت صاحبان سیمکارت

به گزارش گروه وبگردی گروه تحریریه سایت جوان؛ ولی واقعیت‌های این هک چیست؟ توصیه اینجاست که با توجه به ارزان بودن سیمکارت‌های گوشی و سیمکارت‌های هدیه‌‌ای که از سوی اپراتورها به بازدیدکنندگان اهدا می‌شود شاهد تشکیل این‌گونه پرونده‌ها در پلیس فتا هستیم. پرونده‌هایی که در آن شاکی نمی‌داند سیمکارت خود را چه کرده یا گوشی وی به دزدی رفته یا مفقود شده است است.

قبل از ورود تخصصی به این عنوان باید در ابتدا به این عنوان اشاره کرد که هکی در کار نیست و دسترسی به این سیمکارت در پی مفقودی یا سلب امتیاز می‌تواند باعث دسترسی دیگران به شبکه‌های اجتماعی فعال‌شده با شماره این سیمکارت‌ها باشد. متاسفانه با توجه به قیمت پایین سیمکارت‌ها شاهد هستیم بعضی شهروندان براحتی اقدام به خرید سیمکارت کرده درحالی‌که در نگهداری آن دقت مورد نیاز را ندارند و با گم‌شدن آن کارها مورد نیاز و قانونی جهت غیرفعال کردن سیمکارت انجام نمی‌دهند.

پیگیری نکردن کاربر جهت غیرفعال کردن، این پرسشها را به وجود می‌آورد. به‌عنوان مثال فردی گوشی خود را گم می‌کند یا به دزدی می‌رود، این فرد در کنار مراحل قانونی که شکایت می‌کند، باید نسبت به غیرفعال کردن سیمکارت خود هم اقدام کند، ولی با پشت گوش انداختن این عنوان شاهد آن هستیم که سارق یا یابنده گوشی گوشی با فعالیت در شبکه‌های اجتماعی نصب‌شده از طریق این شماره سیمکارت دردسرهایی را جهت صاحب مهم سیمکارت به وجود می‌آورد.

هک شبکه‌های اجتماعی با غفلت صاحبان سیمکارت

پرونده‌هایی در این خصوص در پلیس فتا تشکیل‌شده که در پی مفقودی سیمکارت یا گوشی، یابنده با فعالیت در شبکه‌های اجتماعی نصب‌شده از طریق این شماره جهت صاحب مهم سیمکارت دردسرهایی را درست کرده است.

یکی از دلایل این مسئله انجام ندادن مراحل امنیتی ورود به شبکه‌های اجتماعی هست. تائید دومرحله‌ای ورود در شبکه‌های اجتماعی و پیام‌رسان یک‌لایه‌ ثانویه‌ امنیتی را اضافه می‌کند تا بازدیدکنندگان مطمئن شوند هیچ فردی نمی‌تواند با استفاده از شماره تلفنشان به‌حساب کاربری‌ آنها دست یابد. در صورت فعال‌سازی تائید دومرحله‌ای، هر وقت که قصد کنید از شبکه‌‌ اجتماعی و پیام‌رسان خود در دستگاه جدیدی استفاده کنید، باید رمز عبور‌تان را نیز وارد کنید.

رعایت نکردن این مورد راحت باعث شده است تا بعضی افراد بتوانند براحتی شبکه اجتماعی نصب‌شده دیگران را در اختیار بگیرند و این امر با هک تفاوت هست. چراکه فرد با در اختیار داشتن سیمکارت و راه اندازی مجدد شبکه اجتماعی، ‌براحتی پیامک فعال‌سازی را دریافت کرده و در شبکه اجتماعی می‌تواند فعالیت کند.حتی کاربرانی هستند که روی گوشی خود هیچ‌گونه پسورد و رمز امنیتی نگذاشته‌اند و هر فردی که به گوشی آنها دسترسی داشته باشد می‌تواند در شبکه اجتماعی نصب‌شده در گوشی همراه آنها فعالیت کند.

‌کاربران حتما کدهای امنیتی گوشی و پین کد سیمکارت را فعال کرده و جهت شبکه اجتماعی نصب‌شده درگوشی رمز عبور تعریف کنند.

هک بازدیدکنندگان در شبکه‌های اجتماعی پیام‌رسان گوشی این روزها بخشی از پرونده‌های پلیس فتا را تشکیل می‌دهد. بازدیدکنندگان ادعا دارند فردی به شبکه اجتماعی آنه

طبق مصوبه‌ شرکت تنظیم مقررات ارتباطات چنانچه سیمکارتی به مدت 90 روز بلااستفاده بماند، اپراتور مجاز می‌شود نسبت به سلب امتیاز آن اقدام کند. در صورت اجرایی شدن این طرح و واگذاری سیمکارت به دیگران شاهد زیاد کردن این عنوان هستیم. لذا ضرورت دارد بازدیدکنندگان نسبت به تعیین وظیفه سیمکارت‌های بلااستفاده خود اقدام کنند تا دچار پرسشها بعدی نشوند. شهروندان قبل از واگذاری سیمکارت خود نسبت به از بین بردن اکانت‌های فعال‌شده در شبکه‌های اجتماعی با آن شماره اقدام کنند. نحوه از بین بردن اکانت‌ها در شبکه‌های اجتماعی متفاوت متفاوت هست. با توجه به اکانت فعال‌شده شبکه اجتماعی از طریق سایت همان شبکه اجتماعی این توانایی وجود دارد که بازدیدکنندگان باید آن را انجام دهند.

واژه های کلیدی: شماره | فعالیت | سیمکارت | شبکه اجتماعی | شبکه اجتماعی | هک | سیمکارت | اکانت فعال شده

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog