خود فجر شهید سپاسی تیم فولاد یزد لیگ دسته اول

خود: فجر شهید سپاسی تیم فولاد یزد لیگ دسته اول هفته سی و سوم ورزشگاه شهید دستغیب شیراز

گت بلاگز وب‌گردی گریه چه فوایدی دارد؟

گریه کردن یک واکنش‌ها معمول در انسان‌هاست و از احساسات متفاوت ناشی می‌شود؛ ولی گریه چه فوایدی دارد؟

گریه چه فوایدی دارد؟

به گزارش گروه وبگردی گروه تحریریه سایت جوان، محققان دریافته اند که گریه کردن می تواند جهت جسم و روان فایده داشته باشد و این فوائد با نخستین گریه نوزاد در وقت تولد شروع می شود.

عبارات مهم : نوزاد
سایت “هلث لاین” در این مقاله توضیحات مختصری راجع به اثرات گریه کردن بر بدن و روان ارائه کرده که به شرح زیر است:

– خاصیت سم زدایی از بدن: سه نوع متفاوت اشک وجود دارد که مشمول بر اشک غیرارادی، اشک مداوم و اشک احساسی می شود. اشک های غیرارادی چشم ها را از آلودگی هایی همچون دود و غبار پاک می کند. اشک های مداوم چشم ها را نرم کرده و آن ها را در برابر عفونت ها حفظ می کند. اشک های احساسی هم فوائد بسیاری جهت سلامتی دارند. درحالیکه اشک های مداوم حاوی ۹۸ درصد آب است اشک های احساسی حاوی هورمون های استرس و دیگر مواد سمی هست.

– خاصیت خودتسکین دهندگی: گریه کردن یکی از عالی ترین مکانیزم ها جهت خود تسکین دهندگی هست. بررسی ها نشان می دهد گریه کردن سیستم عصبی پاراسمپاتیک را فعال کرده که به آرام شدن بدن کمک می کند.

– تسکین درد: گریه کردن جهت مدت طولانی به تولید اکسی توسین و مخدرهای درون زا منجر می شود. این ماده های شیمیایی کمک می کند درد جسمی و معنوی فرد تسکین پیدا کند.

– جلب حمایت: اگر احساس تنهایی می کنید گریه کردن روشی است که اطرافیان را متوجه نیاز شما به کمک می کند. از وقت تولد، گریه کردن واکنش‌ها ضمیمه ای بوده و کاربرد آن به شکل های بسیاری جهت جلب حمایت و دیگران بوده هست.

– کمک به رهایی از غم و اندوه: گریه کردن در وقت غم داشتن و اندوهگین بودن مهم است و به فرد کمک می کند تا با واقعیت روبرو شده است و از دست دادن اعضای خانواده یا دوست خود را راحت تر بپذیرد.

– حفظ تعادل احساسی: گریه کردن تنها در تصویر العمل به اتفاقات بد رخ نمی دهد و گاهی اوقات فرد به علت شادی، وحشت یا مضطرب بودن گریه می کند. بررسی محققان دانشگاه ییل آمریکا حاکی از آن است که گریه کردن به این روش به حفظ تعادل احساسی فرد کمک می کند.

– کمک به تنفس نوزاد: نخستین گریه نوزاد به هنگام تولد بسیار مهم هست. نوزاد داخل رحم اکسیژن مورد نیاز را از بند ناف دریافت می کند و به محض تولد، بدن فرآیند تنفس را به تنهایی انجام می دهد. در حقیقت نخستین گریه به ریه های نوزاد کمک می کند تا با زندگی در دنیا خارج از رحم سازگار شود.

– کمک به خواب نوزاد: گریه کردن به نوزاد کمک می کند شب ها خواب بهتری داشته باشد.

بنابر این گزارش، گریه کردن در تصویر العمل به اتفاقی شاد یا ناراحت کننده طبیعی است ولی افراط در آن از وجود مشکلی جدی حکایت دارد و اگر در فعالیت روزانه تداخل ایجاد کند می تواند نشانه ای از افسردگی باشد که در این مواقع مراجعه به متخصص مهم هست.

منبع:ایسنا

انتهای پیام/

واژه های کلیدی: نوزاد | احساسی | تنهایی | سم زدایی | تسکین درد | خواب نوزاد | گریه کردن | فواید گریه کردن

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog